Wycieczka „Nad Liwcem” 25.11.2018 (niedziela)
To wycieczka, która prowadzi w świat kościołów i dworów na północny wschód od Warszawy.
Na początek dotrzemy do Jadowa, dawnej wsi książąt mazowieckich, gdzie odwiedzimy Sanktuarium Świętego Krzyża, wzniesione sto trzydzieści lat temu wedle projektu Józefa Piusa Dziekońskiego. W tejże miejscowości stoi również XIX-wieczny dwór Kotarbińskich (mieszkała tam Ewa Kotarbińska, ponoć uwieczniona w słynnym obrazie „Szał uniesień” Władysława Podkowińskiego).
Pojedziemy do Galerii Zambrzyniec – prywatnego muzeum sztuki ludowej, gdzie wśród kołowrotków i skrzyń posażnych przypomnimy sobie, jak drzewiej na Mazowszu bywało.
Paplin urzeknie swym późnobarokowym, drewnianym dworem – bywał w nim ponoć król Stanisław August z rodu Poniatowskich, musimy być i my! Zwiedzimy dokładnie wnętrza, będzie możliwość zjedzenia obiadu, a potem artystka Małgorzata Pepłowska poprowadzi dla nas warsztaty dekoracji świątecznych.
W dalszej części wyprawy niewielka Korytnica odkryje przed nami kościół św. Wawrzyńca Męczennika, wspominając zaś stuletni dwór przypomnimy sobie ponurą, tajemniczą historię z Warszawy sprzed stu lat…
Oryginalne i cenne artystycznie zabytki, które odkryjemy podczas wycieczki będą mazowiecką niespodzianką artystyczną, historyczną i duchową.
Zapraszamy! Będzie złotokaczkowo, czyli sympatycznie, relaksująco i oczywiście interesująco!
Wyjazd z parkingu dla autokarów przy ulicy Królewskiej (obok Ogrodu Saskiego) o g. 9:00 i powrót w to miejsce ok. g. 17:00. Koszt wycieczki: 115 zł, dla chętnych obiad w cenie 25 zł przygotowany przez kucharza dworu w Paplinie.
Cena zawiera: bilety wstępu do obiektów i pokaz sztuki ludowej wraz z warsztatem, przejazd autokarem, opiekę licencjonowanego pilota wycieczek-przewodnika i licencjonowanego przewodnika podczas trasy i w miejscach zwiedzania, ubezpieczenie NNW.
Prosimy o rezerwacje telefoniczne: 692002170, mailowe: info@zlotakaczka.waw.pl oraz bezpośrednie do 24.11.2018. Zapisane osoby poinformujemy o szczegółach.
Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka”