Zapraszamy na wirtualne ferie w Warszawie! :)
Zapraszamy do rezerwacji wycieczek online dla dzieci i młodzieży od przedszkola do liceum!
Wirtualne wycieczki dla dzieci prowadzi Pan Paweł Łoś, wiceprezes naszego Stowarzyszenia posiadający wykształcenie pedagogiczne. Od marca prowadzimy zajęcia online i możemy śmiało stwierdzić, że mimo nowości tego rodzaju edukacji bardzo podoba się ona dzieciom (nawet przedszkolakom i zerówkowiczom). Wycieczki są i lustrowane i interaktywne. Wykorzystujemy Google Maps i funkcję Street View umożliwiającą "wirtualne spacerowanie".
Korzystamy z prostego w obsłudze programu Microsoft Teams, który jest znany dzieciom i młodzieży ze względu na powszechne korzystanie z niego w ramach nauki zdalnej i dodatkowo jest odporny na uczestnictwo w zajęciach "nieproszonych gości". Wysyłamy link do wirtualnego spotkania, każdy uczestnik lub wychowawca klasy łączy się ze swojego komputera, smartfona lub tabletu z Panem Pawłem niemal "jednym kliknięciem".
Przykładowe tematy wirtualnych wycieczek:
1. "Warszawskie zabytki" - wizyta na Starym Mieście i poszukiwanie kamienicy ze skarbem oraz prawdziwych śladów Bazyliszka, a także odpowiedzi na to, czy cenniejszy był pieprz, czy złoto. Dodatkowo zagadki z segregacji śmieci oraz z tego, co wymyślił pan profesor Jan Zachwatowicz i gdzie można znaleźć kamienne gołębie.
2. "Warszawa i Fryderyk Chopin" - wizyta w Żelazowej Woli i zgadywanie, z którego okna przyszły kompozytor popatrywał na świat, następnie podróż po Warszawie i korytarzami Muzeum Fryderyka Chopina. Czy mały kompozytor dobrze się uczył? Skąd miał szczerozłoty zegarek? Dokąd spacerował najkrótszą uliczką w Warszawie?
3. "Warszawa w obrazach" - wizyta w Muzeum Narodowym i przyglądanie się dziełom ukazującym stolicę Polski. W którym oknie schował się król Stanisław August? Dlaczego między zakochaną parą biegnie piesek? Co prócz pomarańczy trzyma w koszyku starsza pani namalowana przez Aleksandra Gierymskiego? Po co piaskarzom piach i czy Nowy Świat jest ciepły, czy zimny?
4. "Dziedzictwo europejskie" - wizyta w Muzeum Narodowym i zagadki prastarych zabytków rodem ze starożytnej Grecji. Czym zastąpili dawni Ateńczycy władzę niegodziwych królów? Skąd wzięły się w naszym polskim języku dinozaury i hipopotamy? Kto wymyślił igrzyska olimpijskie i co wspólnego ma warszawska Syrenka z Odyseuszem z kamiennego komiksu?
5. "Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN" - wizyta w jednej z najciekawszych placówek muzealnych Warszawy, dodatkowo doskonale opracowanej w Google Maps. Co wspólnego mają Żydzi z dzielnymi Galami Asteriksem i Obeliksem? Kogo w dawnej Warszawie leczył żydowski doktor Eliasz? Czy żydowska dziewczynka może zjeść cheeseburgera? Kto napisał wiersz "Lokomotywa"? Wycieczka dla dzieci nie obejmuje treści w galeriach prezentujących wydarzenia lat 1939-1989.
6. "Trakt Królewski" - gdzie w kościele świętej Anny znajdziemy rzeźbę damy o dwóch twarzach? Kto "spuchł jak karmelicka bania"? Gdzie mały Fryderyk Chopin zagrał swój pierwszy koncert i gdzie chodziła do szkoły słynna Maria Skłodowska? Czy Mikołaj Kopernik zjadłby obiad "Pod Karasiem"?
7. "Stare Miasto" - dlaczego Zygmunt III zarządził przeprowadzkę do Warszawy? Skąd wzięły się kamienne gołębie na ulicy Piwnej? Czy Syrenka miała kiedyś skrzydła? Co wspólnego mają mała łasica i Bazyliszek? Kto wymyślił nazwę "Warszawa", a kto urodził się tam, gdzie stoi Barbakan?
8. "Nowe Miasto" - czy Nowe Miasto rzeczywiście jest nowe? Dlaczego przy ulicy Mostowej nie ma mostu? Ile nagród Nobla było w rodzinie Marii Skłodowskiej-Curie? Czy Dziewczynka i Jednorożec lubili Syrenkę? Ile kroków ma najkrótsza ulica Warszawy i gdzie ją znaleźć?
9. "Uniwersytet Warszawski" - dlaczego wokół uniwersyteckiego orła jest akurat pięć złotych gwiazd? Czy Atlanci-siłacze mają wszystkie zęby? Gdzie rozsiadł się na ławce wieczny student Sławek? Z którego okna machałby do nas mały Fryderyk Chopin? Ile kwiatków rośnie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej i co z niego widać?
10. "Łazienki Królewskie" - czy w Łazienkach król mógł się wykąpać? Czy podczas "obiadów czwartkowych" podawano śliwki? Gdzie śpi smacznie kamienny pies As i gdzie można znaleźć wśród drzew "pępek świata"? Czy wizyta w Łazienkach ucieszyłaby egipskiego faraona?
11. "Place Warszawy" - Teatralny, Bankowy i Piłsudskiego - jak wielki jest Teatr Wielki? Czy ulica Niecała była kiedyś całą? Ile lat ma Grób Nieznanego Żołnierza? Gdzie mały Fryderyk Chopin grał w piłkę z kolegami? Czym jest "Gruba Kaśka"?
Dodatkowo możemy opracować inne tematy na zamówienie.
Wycieczki trwają 1 godzinę plus ok. 10 minut na połączenia, koszt to 120 zł oraz 180 zł z dodatkowymi mini-przewodnikami-komiksami, z fakturą płatną przelewem.
Opiekunowie z małych miejscowości mogą zamówić bezpłatne spacery w ramach naszego projektu "Wirtualne wycieczki po Warszawie!" zbierając minimum 20 dzieci w grupie - link do projektu:
https://zlotakaczka.waw.pl/wirtualne_wycieczki_po_warszawie-read-pl-1134.html
Zapraszamy serdecznie!
info@zlotakaczka.waw.pl
tel. 692 002 170